KochChemie Ceramic Allround C0.02 75ml - Keramická ochrana laku

Cena vrátane DPH (od): 177.98 €
Cena bez DPH: 148.32 €
Objednávacie číslo: 506001

Ceramic Allround C0.02 je keramický povlak, ktorý slúži na dlhodobú ochranu mnohých povrchov. Veľmi tenká ochranná vrstva sa pomocou chemickej reakcie trvalo viaže k povrchu. Túto chemickú reakciu spúšťa vzdušná vlhkosť. K úplnému vytvrdeniu dôjde približne po deviatich dňoch. Ceramic Allround C0.02 vytvára silne hydrofóbny povrch, ktorý veľmi dobre odpudzuje tekutiny. Ošetrený povrch sa dá ľahko ručne čistiť, jeho údržba je veľmi jednoduchá. Dosiahnutý lesk zostane zachovaný aj po použití kyslých alebo zásaditých čistiacich prostriedkov. Vytvrdená keramická ochrana tak chráni lak pred vplyvmi okolitého prostredia, ako je UV žiarenie, posypová soľ, vtáčí trus či náletová hrdza (tiež vzdušná korózia), a znižuje mechanické poškodenie. Významne tak prispieva k udržaniu alebo zvýšeniu hodnoty vozidla.

Oblasť použitia : Lakované povrchy na osobných automobiloch, úžitkových vozidlách, motocykloch, obytných vozidlách, karavanoch, lodiach atď.

Návod na použitie : Pred leštením a konečnou ochranou vozidlo dôkladne očistite alebo umyte alkalickým prípravkom (napr. čističom Green Star Universal nariedeným v pomere 1:10, nepoužívajte šampóny s voskom). V prípade hrubého znečistenia (napr. živica, náletová hrdza, decht atď.) predčistite povrch pomocou červenej, príp. modrej čistiace modelíny alebo použite odstraňovače asfaltu napr. Teerwäsche A a podobne. Príprava laku sa v závislosti od jeho stavu (od silne až po stredne zvetraný) vykonáva strojovo pomocou hrubej brúsnej pasty Heavy Cut H9.01 alebo jemnej brúsnej pasty Fine Cut F6.01. Presné pokyny nájdete v informáciách o výrobkoch Heavy Cut H9.01 a Fine Cut F6.01. Spracovanie mierne zvetraného laku a odstránenie hologramov po leštení pomocou prípravkov Heavy Cut H9.01 alebo Fine Cut F6.01 sa vykonáva strojovo pastou s vysokým leskom Micro Cut M3.02 s použitím excentrickej leštičky s nútenou rotáciou (napr. Makita PO5000C). K tomuto si prosím prečítajte informácie o použití prípravku Micro Cut M3.02. Zvyšky pasty úplne odstráňte profesionálnou utierkou z mikrovlákna. Všetky povrchy zotrite miernym tlakom čistou profesionálnou utierkou z mikrovlákna napustenou odstraňovačom silikónu a vosku alebo odmasťovačom a odstraňovačom vosku Panel Preparation Spray a tesne pred zaschnutím utrite ďalšou novou profesionálnou utierkou z mikrovlákna. Iba tak sa úplne odstránia tenzidy, sušiace prípravky, oleje obsiahnuté v pastách atď. a zabráni sa problémom s priľnavosťou Ceramic Allround C0.02. Pozor: u citlivých lakov alebo jednovrstvových lakov je nutné odstraňovač silikónu a vosku - Silicon- & Wachsentferner zriediť v pomere 1:4 vodou, najlepšie destilovanou, aby sa zabránilo prípadnému zmatneniu. Posledné šmuhy doleštite ľahko ďalšou čistou profesionálnou utierkou z mikrovlákna. Povrch laku by mal byť teraz na slnku alebo pod lampou na kontrolu laku bez škrabancov a hologramov. Po tomto kroku sa už na lak nesmie siahať rukami alebo sa ho dotýkať prstami (nebezpečenstvo problémov s priľnavosťou, používajte rukavice). Povrch je teraz dokonale pripravený na Ceramic Allround C0.02. Utierku Application towel oviňte okolo aplikátora. Na utierku Application towel nakvapkajte rovnomerne po celej ploche prípravok Ceramic Allround C0.02 a rýchlo ním potierajte lak. Musí byť vidieť uzavretý tekutý film. Po nanesení do kríža - dve pozdĺžne a dve priečne vrstvy, nechajte prípravok cca 5 minút odvetrať a potom ho ihneď vyleštite priloženou utierkou z mikrovlákna Coating towel. Následne ďalšou čistou utierkou odstráňte prebytky naneseného prípravku a potom čistou stranou utierky vyleštite ošetrenú plochu krúživými pohybmi smerom zvonku dovnútra. Na záver sa pod lampou na kontrolu laku uistite, že nikde nezostali žiadne šmuhy. Spotreba na osobné auto cca 15-20 ml.

Dôležité informácie pre použitie: Pred použitím si na obale alebo vonkajšej krabici prečítajte upozornenie na nebezpečenstvo a vykonajte príslušné ochranné opatrenia. Ceramic Allround C0.02 reaguje so vzdušnou vlhkosťou. To môže po otvorení fľaše spôsobiť vytvorenie kryštálov na jej okraji. Pokiaľ sa tieto kryštály dostanú na aplikačnú handričku, môže sa ošetrovaný povrch poškriabať. Preto je potrebné kryštály vždy utrieť handričkou, než produkt nakvapkáte na utierku Application towel. Pokiaľ sa Ceramic Allround C0.02 počas aplikácie stane viac väzkým (tuhým a lepkavým), bolo použitých príliš málo prípravku a je nutné naniesť prípravok znova. V prípade dvojitého náteru je potrebné medzi prvým a druhým náterom dodržať dobu schnutia asi 45 minút. Po 18-24 hodinách je už povlak odolný voči poveternostným vplyvom. Prvé umývanie vozidla však vykonajte najskôr po deviatich dňoch, pretože uzatváracia vrstva je úplne vytvrdená až po tejto dobe. Znečistenie ako vtáčí trus a zvyšky hmyzu je však napriek tomu nutné jemne odstrániť čo najrýchlejšie aj počas prvých deviatich dní. Nepoužívajte čistiace prostriedky s hodnotami pH nižšími ako 5 alebo vyššími ako 12. Umývanie vozidla: Aby bol vysoko lesklý keramický povrch zachovaný čo najdlhšie odporúčame ručné umývanie. Na alkalické čistenie použite prostriedok Green Star Universal (riedenie 1:10). Na neutrálne umývanie použite jemnú penu Gentle Snow Foam. Následná starostlivosť: Profesionálna následná starostlivosť udržuje keramický povlak a minimalizuje vznik škvŕn od vody. Preto po umytí vozidla odporúčame použiť prípravok ProtectorWax (riedenie 1 : 100) ako mokrú konzerváciu alebo prípravok Spray Sealant S0.02 ako tekutý vosk pre lakované povrchy. Presné pokyny na spracovanie nájdete v informáciách o prípravku.

Popis Objed. kód balenie bez DPH s DPH množstvo
Keramická ochrana laku - Ceramic Allround C0.02 75ml 506001 75 148.32 € 177.98 €

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. }} Viac informácií.